Źródło: wydarzenia.interia.pl Prezydent nie mówił o papieżu wprost, ale w jego wypowiedzi pojawiają się jasne odniesienia do stanowiska głowy Kościoła. Stwierdził, że Rosjanie nie atakują państw zachodnich wyłącznie dlatego, że są powstrzymywani przez ukraińskich mężczyzn i kobiety „pod niebiesko-żółtą flagą”.W Ukrainie było kiedyś wiele białych ścian budynków i cerkwi, które są teraz spalone przez rosyjskie pociski. To bardzo wymowne i pokazuje, kto sam się powinien zatrzymać, żeby wojna się zakończyła – podkreślił Zełenski.Powiedział również, że po agresji Rosji w obronie Ukrainy stanęli ludzie wielu wyznań. Podziękował kapłanom, którzy służą w ukraińskiej armii. – Chronią życie, wspierają modlitwą, rozmową, czynem.Tutaj jest Kościół – z ludźmi. A nie dwa i pół tysiąca kilometrów dalej, angażujący się w wirtualną mediację pomiędzy tymi, którzy chcą żyć i tymi, którzy niszczą – zaznaczył.Jednocześnie Zełenski poinformował o swojej rozmowie z przywódcą Francji. „Odbyłem długą i jak zwykle merytoryczną rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem” – przekazał w mediach społecznościowych. Jak poinformował, przywódcy omówili sytuację na froncie oraz rezultaty ostatniej konferencji w Paryżu, dotyczącej wsparcia Ukrainy. Zełenski podziękował też Macronowi za pakiet wsparcia obronnego oraz za „osobiste przywództwo prezydenta Francji w uruchomieniu koalicji broni dalekiego zasięgu”.W ostatnich tygodniach sprawa wywołała wiele kontrowersji ze względu na stanowisko Berlina, który na razie nie zdecydował się przekazać Kijowowi rakiet manewrujących dalekiego zasięgu Taurus. Niemcy obawiają się eskalacji w polityce z Rosją.Zełenski wskazał też, że dziękował Macronowi za „nowe inicjatywy i wszelkie oświadczenia popierające Ukrainę”.

przez Widget

Źródło: wydarzenia.interia.pl
Prezydent nie mówił o papieżu wprost, ale w jego wypowiedzi pojawiają się jasne odniesienia do stanowiska głowy Kościoła. Stwierdził, że Rosjanie nie atakują państw zachodnich wyłącznie dlatego, że są powstrzymywani przez ukraińskich mężczyzn i kobiety „pod niebiesko-żółtą flagą”.

W Ukrainie było kiedyś wiele białych ścian budynków i cerkwi, które są teraz spalone przez rosyjskie pociski. To bardzo wymowne i pokazuje, kto sam się powinien zatrzymać, żeby wojna się zakończyła – podkreślił Zełenski.Powiedział również, że po agresji Rosji w obronie Ukrainy stanęli ludzie wielu wyznań. Podziękował kapłanom, którzy służą w ukraińskiej armii. – Chronią życie, wspierają modlitwą, rozmową, czynem.

Tutaj jest Kościół – z ludźmi. A nie dwa i pół tysiąca kilometrów dalej, angażujący się w wirtualną mediację pomiędzy tymi, którzy chcą żyć i tymi, którzy niszczą – zaznaczył.

Jednocześnie Zełenski poinformował o swojej rozmowie z przywódcą Francji. „Odbyłem długą i jak zwykle merytoryczną rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem” – przekazał w mediach społecznościowych.
Jak poinformował, przywódcy omówili sytuację na froncie oraz rezultaty ostatniej konferencji w Paryżu, dotyczącej wsparcia Ukrainy. Zełenski podziękował też Macronowi za pakiet wsparcia obronnego oraz za „osobiste przywództwo prezydenta Francji w uruchomieniu koalicji broni dalekiego zasięgu”.

W ostatnich tygodniach sprawa wywołała wiele kontrowersji ze względu na stanowisko Berlina, który na razie nie zdecydował się przekazać Kijowowi rakiet manewrujących dalekiego zasięgu Taurus. Niemcy obawiają się eskalacji w polityce z Rosją.Zełenski wskazał też, że dziękował Macronowi za „nowe inicjatywy i wszelkie oświadczenia popierające Ukrainę”.

(Feed generated with FetchRSS)