Uczelnia Rydzyka chce uruchomić kierunek lekarski

przez Widget
rydzyk-uczelnia-rydzyka-medyczna-rysunek-rysownik-satyryczny-satyryk-satyra-heheszki-szpital-medycyna-szpital-artysta-w-tarnowie-karykaturzysta-satyryczne-zabawne-rysuje-widgeta

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu chce kształcić lekarzy. Uczelnia złożyła dokumenty do Ministerstwa Edukacji i Nauki, które są potrzebne do otwarcia kierunku lekarskiego – poinformowało jako pierwsze Radio Maryja.

– Trzeba kształcić intelekt i osobowość, pomóc we właściwym kształtowaniu. Dlatego złożyliśmy dokumenty. Będziemy robili nabór. Wierzymy, że dostaniemy zgodę. Chcielibyśmy zacząć od października – zapowiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie Radia Maryja.

AKSiM, jeśli chodzi o kierunki medyczne, jak do tej pory oferuje studia licencjackie z pielęgniarstwa. Ponadto od początku działania prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: dziennikarstwo, politologia oraz informatyka medialna. W ofercie uczelni jest też informatyka oraz studia z zakresu zarządzania Masters of Business Administration. Nowością od tego roku akademickiego są jednolite studia na kierunku prawo.

O kierunku lekarskim na uczelni o. Rydzyka mówi się nie od dziś, jednak do tej pory Akademia odcinała się od w zasadzie głównie medialnych spekulacji. Pięć lat temu, w 2018 r. w trakcie inauguracji roku akademickiego w Toruniu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że rozmawiałem z ministrem zdrowia o tym, czy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie mogłaby kształcić lekarzy.

– To takie nasze marzenie, a marzenia się spełniają – stwierdził wtedy Karczewski.

Przypomnijmy, że obecnie na kierunku lekarskim kształcą 24 szkoły wyższe, a od października ich liczba wzrośnie do co najmniej 27 (są wydane zgody). W kolejce na wydanie zgody na uruchomienie kierunku lekarskiego czeka jeszcze 12 uczelni (dane na koniec stycznia).

Akademia (w nazwie od 2021 r., wcześniej Wyższa Szkoła) Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to niepubliczna szkoła wyższa założona w Toruniu w 2001 roku i należąca do Fundacji Lux Veritatis
źródło: rynekzdrowia.pl