Toruńska Lux Veritatis jak co roku przygotowała bogatą ofertę na okres pierwszych komunii. Na stronie internetowej, w specjalnej zakładce „pomysł na prezent”, znajdziemy całą gamę interesujących pozycji. Sklep oferujący głównie dewocjonalia, przygotował też ofertę celującą właśnie w ten wyjątkowy okres majowy.Oferta sklepu fundacji Lux Veritatis Do kupienia w sklepie internetowym są na przykład różne rodzaje pisma świętego, których koszt oscyluje między 55 i 130 zł. Można nabyć też droższy różaniec za 199,90 zł. Z kolei „Różaniec św. Rity ze szkła weneckiego” wyniesie nas 89,90 zł. Za bursztynowy różaniec „z Matką Bożą i Janem Pawłem II” zapłacimy już tylko 69,90 zł.Najtańsze „różańce Medjugorie z serc Fimo” wyprzedają się niemal natychmiast. Ich cena to 49,90 zł, a dodatkowe drewniane etui to koszt 59 zł. Ciekawie prezentuje się np. dziennik pierwszej spowiedzi w promocyjnej cenie 17,90 zł.Jako prezent komunijny reklamowane są gry biblijne za 54 zł czy komiksowa Biblia za 89 zł. „Nasz Papież. Karol Wojtyła – komiks” jest do nabycia za 59 zł, a gra komputerowa „Ja Jestem” kosztuje jedynie 14,90 zł. Prawie tyle samo zapłacimy za chusteczki komunijne – 15,90 zł.Warto pamiętać o kosztach wysyłki, szacowanych na 12,50 zł. Darmową dostawę sklep Lux Veritatis oferuje dopiero przy zakupach za łączną cenę minimum 250 zł.Lux Veritatis zmienia statut Kierowana przez o. Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritatis wprowadziła do swojego statutu zmiany odwołujące się do ustawy o organizacjach pożytku publicznego.Do nowego statutu fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis wprowadzony został zapis, w myśl którego zadaniem fundacji jest realizacja „celów społecznych i gospodarczych, które odpowiadają sferze zadań publicznych, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie”.Michał Świąder, prawnik zajmujący się obsługą prawną stowarzyszeń i fundacji, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wskazuje, że może to oznaczać, że organizacja chce ubiegać się o specjalny status. – Być może jest to kwestia czysto techniczna, być może fundacja chce uzyskać status organizacji pożytku publicznego, dlatego dostosowuje zapisy statutowe. źródło: wprost.pl

przez Widget

Toruńska Lux Veritatis jak co roku przygotowała bogatą ofertę na okres pierwszych komunii. Na stronie internetowej, w specjalnej zakładce „pomysł na prezent”, znajdziemy całą gamę interesujących pozycji. Sklep oferujący głównie dewocjonalia, przygotował też ofertę celującą właśnie w ten wyjątkowy okres majowy.

Oferta sklepu fundacji Lux Veritatis
Do kupienia w sklepie internetowym są na przykład różne rodzaje pisma świętego, których koszt oscyluje między 55 i 130 zł. Można nabyć też droższy różaniec za 199,90 zł. Z kolei „Różaniec św. Rity ze szkła weneckiego” wyniesie nas 89,90 zł. Za bursztynowy różaniec „z Matką Bożą i Janem Pawłem II” zapłacimy już tylko 69,90 zł.

Najtańsze „różańce Medjugorie z serc Fimo” wyprzedają się niemal natychmiast. Ich cena to 49,90 zł, a dodatkowe drewniane etui to koszt 59 zł. Ciekawie prezentuje się np. dziennik pierwszej spowiedzi w promocyjnej cenie 17,90 zł.

Jako prezent komunijny reklamowane są gry biblijne za 54 zł czy komiksowa Biblia za 89 zł. „Nasz Papież. Karol Wojtyła – komiks” jest do nabycia za 59 zł, a gra komputerowa „Ja Jestem” kosztuje jedynie 14,90 zł. Prawie tyle samo zapłacimy za chusteczki komunijne – 15,90 zł.

Warto pamiętać o kosztach wysyłki, szacowanych na 12,50 zł. Darmową dostawę sklep Lux Veritatis oferuje dopiero przy zakupach za łączną cenę minimum 250 zł.

Lux Veritatis zmienia statut
Kierowana przez o. Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritatis wprowadziła do swojego statutu zmiany odwołujące się do ustawy o organizacjach pożytku publicznego.

Do nowego statutu fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis wprowadzony został zapis, w myśl którego zadaniem fundacji jest realizacja „celów społecznych i gospodarczych, które odpowiadają sferze zadań publicznych, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie”.

Michał Świąder, prawnik zajmujący się obsługą prawną stowarzyszeń i fundacji, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wskazuje, że może to oznaczać, że organizacja chce ubiegać się o specjalny status. – Być może jest to kwestia czysto techniczna, być może fundacja chce uzyskać status organizacji pożytku publicznego, dlatego dostosowuje zapisy statutowe.
źródło: wprost.pl

(Feed generated with FetchRSS)