Dżinizm

przez Widget
rysownik-rysunek-satyryczny-plakacista-grafik-rysunki-satyryczne-uslugi-graficzne-karykaturzysta-karykaturki-tarnow-wykonam-zlecenie-karykatury-gafik-ilustrator-tarnowski-satyra-religie-dzinizm-religia-artysta-malopolska-rysowanko

„Pochodzi z Indii, ma osiem lat i jest dziedziczką fortuny po bardzo bogatym handlarzu diamentami. Devanshi Sanghvi mogłaby za to kupić sobie, co tylko zapragnie, ale na zawsze wyrzekła się pieniędzy. Zdecydowała się na spartańskie życie jako zakonnica. Będzie teraz chodzić na bosaka i prosić o jałmużnę.

O sprawie ośmiolatki donosi „BBC News”. W zeszłym tygodniu mała Devanshi wyrzekła się dóbr materialnych. Zrezygnowała z nich raz na zawsze. Chociaż mogłaby dorosnąć i prowadzić po swoim ojcu wielomilionowy biznes diamentowy, znalazła inny pomysł na siebie.

Od teraz jej życie będzie pełne ubóstwa. Jako zakonnica zdecydowała się nosić szorstkie białe sari (tradycyjna część garderoby zakładana przez kobiety w Indiach) oraz chodzić bez butów od drzwi do drzwi i prosić o jałmużnę.

Skąd taki pomysł? Rodzina, w której ośmiolatka przyszła na świat wyznaje religię, która narodziła się w Indiach ponad 2500 lat temu. Nosi ona nazwę dżinizm i należy do jednej z najstarszych na świecie. Szacuje się, że obecnie 4,5 mln osób jest dżinistami.”
– źrodło o2.pl