Artykuł ze strony wprost.pl Upalne lato w pełni. Tymczasem stołeczny ratusz poinformował, jak w sezonie 2023/2024 będzie wyglądała świąteczna iluminacja. Jak się okazuje, warszawiaków czekają spore zmiany W grudniu ulice Warszawy rozświetli świąteczna iluminacja. – Właśnie podpisaliśmy kolejną umowę z firmą Multidekor, która tak jak w poprzednich latach, przedstawiła nam najlepszą ofertę. Podwarszawskie przedsiębiorstwo zapewni nam nie tylko wyjątkowy, świąteczny klimat świetlnymi ozdobami w reprezentacyjnych miejscach stolicy, ale też zadba o klimat – korzystając z energooszczędnych rozwiązań – powiedział Rafał Trzaskowski. Na placu Zamkowym stanie największa w kraju, 27-metrowa choinka. Multimedialne drzewko powstanie z materiałów czerpiących ze źródeł zielonej energii. To jednak nie koniec zmian. – Po dekoracjach z czasów „Lalki”, podróży po międzywojennej stolicy, nadszedł czas na Warszawę widzianą oczami Wiecha, Tadeusza Konwickiego, czy Agnieszki Osieckiej. Wszystkie świetlne atrakcje zostały zaprojektowane z myślą o odbiorcach w różnym wieku i z różnymi oczekiwaniami – podkreślił Tomasz Podogrocki, wiceprezes firmy Multidekor. Trakt Królewski, Nowy Świat i ulica Świętokrzyska zostaną zasypane tradycyjnymi bombkami, barwnymi sznurami, choinkowymi lampkami i łańcuchami z papieru kolorowego. Na stołecznych chodnikach pojawią się iluminacje reliktów z tamtych lat, w tym saturatorów, wag sklepowych, telefonów, radia i telewizora z wieczorynką. Tak by najmłodsi mogli zapoznać się z klimatem dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Poza tym na dzieciaków będą czekać retro karuzele i zabawki. Na ulicach miasta zobaczyć będzie można również Syrenkę – legendarny samochód z FSO oraz kultowy motocykl Ryś. – Projektując tegoroczną kolekcję dla Warszawy, mój zespół starał się wkomponować w nią wspomnienia i ciągle żywy w pamięci obraz charakterystycznych form i ozdób, które kiedyś cieszyły nas samych, a które teraz warto pokazać nowym pokoleniom – tłumaczyła Olga Mościcka, szefowa teamu pracującego w Multidekor nad koncepcją wystawy dla stolicy. #upały #iluminacje #święta #upał #lato

przez Widget

Artykuł ze strony wprost.pl

Upalne lato w pełni. Tymczasem stołeczny ratusz poinformował, jak w sezonie 2023/2024 będzie wyglądała świąteczna iluminacja. Jak się okazuje, warszawiaków czekają spore zmiany

W grudniu ulice Warszawy rozświetli świąteczna iluminacja. – Właśnie podpisaliśmy kolejną umowę z firmą Multidekor, która tak jak w poprzednich latach, przedstawiła nam najlepszą ofertę. Podwarszawskie przedsiębiorstwo zapewni nam nie tylko wyjątkowy, świąteczny klimat świetlnymi ozdobami w reprezentacyjnych miejscach stolicy, ale też zadba o klimat – korzystając z energooszczędnych rozwiązań – powiedział Rafał Trzaskowski.

Na placu Zamkowym stanie największa w kraju, 27-metrowa choinka. Multimedialne drzewko powstanie z materiałów czerpiących ze źródeł zielonej energii. To jednak nie koniec zmian. – Po dekoracjach z czasów „Lalki”, podróży po międzywojennej stolicy, nadszedł czas na Warszawę widzianą oczami Wiecha, Tadeusza Konwickiego, czy Agnieszki Osieckiej. Wszystkie świetlne atrakcje zostały zaprojektowane z myślą o odbiorcach w różnym wieku i z różnymi oczekiwaniami – podkreślił Tomasz Podogrocki, wiceprezes firmy Multidekor.

Trakt Królewski, Nowy Świat i ulica Świętokrzyska zostaną zasypane tradycyjnymi bombkami, barwnymi sznurami, choinkowymi lampkami i łańcuchami z papieru kolorowego. Na stołecznych chodnikach pojawią się iluminacje reliktów z tamtych lat, w tym saturatorów, wag sklepowych, telefonów, radia i telewizora z wieczorynką. Tak by najmłodsi mogli zapoznać się z klimatem dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Poza tym na dzieciaków będą czekać retro karuzele i zabawki. Na ulicach miasta zobaczyć będzie można również Syrenkę – legendarny samochód z FSO oraz kultowy motocykl Ryś.

– Projektując tegoroczną kolekcję dla Warszawy, mój zespół starał się wkomponować w nią wspomnienia i ciągle żywy w pamięci obraz charakterystycznych form i ozdób, które kiedyś cieszyły nas samych, a które teraz warto pokazać nowym pokoleniom – tłumaczyła Olga Mościcka, szefowa teamu pracującego w Multidekor nad koncepcją wystawy dla stolicy.

#upały #iluminacje #święta #upał #lato

(Feed generated with FetchRSS)