Artykuł z money.pl „Gazeta Wyborcza” informuje, że Lasy Państwowe finansują remonty lokalnych dróg, a niektóre z nich znajdują się w okręgach wyborczych polityków związanych ze Zbigniewem Ziobro. Trzy z pięciu największych dofinansowań trafią do okręgu wyborczego wiceministra Edwarda Siarki – opisuje dziennik. Decyzje o przyznawaniu środków na remonty dróg podejmuje dyrektor generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica – śląski radny, który według dziennika jest „zdeklarowanym ziobrystą”. Miliony z Lasów Państwowych na remonty dróg „Gazecie Wyborczej” udało się dotrzeć do decyzji wydanej w maju. Zaplanowano w sumie 271 inwestycji, których łączna wartość wynosi 300 mln zł. 10 inwestycji o wartości 18 milionów złotych zostało umieszczonych na liście rezerwowej. To stanowi znaczną część inwestycji drogowych Lasów Państwowych w tym roku, ale nie wszystkie – przekonuje dziennik. Nasi informatorzy – leśnicy – zwracają uwagę przede wszystkim na ogrom inwestycji w okręgu wyborczym nr 14, obejmującym Orawę, Podhale, Sądecczyznę, Limanowszczyznę i okolice Gorlic, z którego startuje właśnie wiceminister Siarka” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Według informacji dziennika Lasy Państwowe sfinansują m.in. przebudowę dróg leśnych w leśnictwach Radocyna i Konieczna wraz z remontem drogi gminnej Zdynia – Lipne. Na liście inwestycji jest także „Modernizacja drogi powiatowej nr 1516K Muszyna: ul. Polna Złockie oraz mostu”. „Obie te inwestycje będą prowadzone w okręgu wyborczym wiceministra Siarki. Podobnie jak piąty najdroższy remont: „Modernizacja dróg w gminie Sękowa – droga gminna Jasionka – Radocyna” za 3,369 mln zł – donosi „GW”. „W okręgu wiceministra Siarki łącznie Lasy Państwowe zamierzają w tym roku zainwestować około 52 mln zł” – informuje dziennik. „Lasy Państwowe od dziesięcioleci współfinansują remonty i przebudowy lokalnych dróg w całej Polsce. To nasz obowiązek wynikający z przepisów prawa. Wnioski samorządów wpływają i są weryfikowane w nadleśnictwach, następnie są powtórnie analizowane w regionalnych dyrekcjach, a ostatecznie zatwierdzają je niezależni eksperci w dyrekcji generalnej LP” – to fragment odpowiedzi Lasów na pytania „Gazety Wyborczej”. #lasy #lasypanstwowe #drogi

przez Widget

Artykuł z money.pl

„Gazeta Wyborcza” informuje, że Lasy Państwowe finansują remonty lokalnych dróg, a niektóre z nich znajdują się w okręgach wyborczych polityków związanych ze Zbigniewem Ziobro. Trzy z pięciu największych dofinansowań trafią do okręgu wyborczego wiceministra Edwarda Siarki – opisuje dziennik.

Decyzje o przyznawaniu środków na remonty dróg podejmuje dyrektor generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica – śląski radny, który według dziennika jest „zdeklarowanym ziobrystą”.

Miliony z Lasów Państwowych na remonty dróg
„Gazecie Wyborczej” udało się dotrzeć do decyzji wydanej w maju. Zaplanowano w sumie 271 inwestycji, których łączna wartość wynosi 300 mln zł. 10 inwestycji o wartości 18 milionów złotych zostało umieszczonych na liście rezerwowej. To stanowi znaczną część inwestycji drogowych Lasów Państwowych w tym roku, ale nie wszystkie – przekonuje dziennik.

Nasi informatorzy – leśnicy – zwracają uwagę przede wszystkim na ogrom inwestycji w okręgu wyborczym nr 14, obejmującym Orawę, Podhale, Sądecczyznę, Limanowszczyznę i okolice Gorlic, z którego startuje właśnie wiceminister Siarka” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Według informacji dziennika Lasy Państwowe sfinansują m.in. przebudowę dróg leśnych w leśnictwach Radocyna i Konieczna wraz z remontem drogi gminnej Zdynia – Lipne. Na liście inwestycji jest także „Modernizacja drogi powiatowej nr 1516K Muszyna: ul. Polna Złockie oraz mostu”.

„Obie te inwestycje będą prowadzone w okręgu wyborczym wiceministra Siarki. Podobnie jak piąty najdroższy remont: „Modernizacja dróg w gminie Sękowa – droga gminna Jasionka – Radocyna” za 3,369 mln zł – donosi „GW”.

„W okręgu wiceministra Siarki łącznie Lasy Państwowe zamierzają w tym roku zainwestować około 52 mln zł” – informuje dziennik.

„Lasy Państwowe od dziesięcioleci współfinansują remonty i przebudowy lokalnych dróg w całej Polsce. To nasz obowiązek wynikający z przepisów prawa. Wnioski samorządów wpływają i są weryfikowane w nadleśnictwach, następnie są powtórnie analizowane w regionalnych dyrekcjach, a ostatecznie zatwierdzają je niezależni eksperci w dyrekcji generalnej LP” – to fragment odpowiedzi Lasów na pytania „Gazety Wyborczej”.

#lasy #lasypanstwowe #drogi

(Feed generated with FetchRSS)